dziedzictwo.pomorze.pl - Udostępnienie pilotażowe

Drogi Gościu!
Dziękujemy za odwiedzenie pilotażowej strony Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, na której udostępniono efekty zadania „Cyfrowe Dziedzictwo Pomorza – digitalizacja i udostępnianie zbiorów MHMG”, zrealizowanego w ramach programu Kultura Cyfrowa, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zadanie realizowane było w okresie październik-grudzień 2016 roku i w jego efekcie muzeum udostępnia ponad 1400 wizerunków i opisów muzealiów z kolekcji ikonografii naukowej (fotografie, pocztówki) i bursztynu (przyrodnicze, sztuka dawna, sztuka współczesna).

Niniejsza strona to rozwiązanie pilotażowe, jest prostą przeglądarką zbiorów wykonaną przez Dział Digitalizacji MHMG, w związku z nieprzyznaniem środków z programu Kultura Cyfrowa na budowę dedykowanego portalu.

W 2017 roku muzeum aplikuje o kolejne środki z programu Kultura Cyfrowa na budowę portalu posiadającego szereg funkcjonalności oraz usług zorientowanych na użytkownika. Jeśli muzeum otrzyma dofinansowanie, kolejna parta zbiorów wraz z nowym portalem zostanie uruchomiona na przełomie 2017 i 2018 roku.

Zapraszamy do przeglądania i ponownego wykorzystania udostępnionych zasobów. Szczegółowe informacje na temat podstaw i zasad ponownego wykorzystania podano w zakładce Ponowne Wykorzystanie. Zasoby udostępniono na licencji Creative Commons 3.0: Uznanie Autorstwa i Użycie Niekomercyjne (CC 3.0 BY-NC) (link https://creativecommons.org/licenses/by-nc/3.0/pl/).

 

Uwagi dotyczące działania portalu prosimy przesyłać na adres Działu Digitalizacji MHMG.